Uuendatud:8 ABR.. 2024

Eesti veebikasiinodes on absoluutselt üks suuri lemmikuid blackjack. Tegu on mänguga, mis on juba aastasadu hullutanud inimesi nii Euroopas kui laiemalt maailmas. Just sellepärast on saavutatud suur menukus online kasiinodes.

Küll aga tasub enne esmakordset mängimist panna endale kõrva taha kasulikke nippe, kuidas võtta igast oma blackjacki mängusessioonist maksimum välja. Blogipostituses anname kasulikke soovitusi ja teeme üldise ülevaate, mis põhjustel tasuks seda kaardimängu harrastada.

Blackjack on populaarne kaardimäng Eesti online kasiinodes
Miks mängida Blackjack kaardimängu veebikasiinos?

Miks võtta blackjack veebikasiinos ette?

Blackjack on põhjusega saavutanud sellise menukuse. Tegu on äärmiselt nauditava ja kaasahaarava kasiinomänguga. Kuigi maailmas leidub tohutul hulgal kaardimänge, siis just blackjack on saavutanud tippude hulka pürgiva populaarsuse.

#1: Kerge selgeks õppida

Võrreldes nii mõnegi keerukama online mänguga on blackjack täiesti kergesti selgeks õpitav. Kuigi see pole nii lihtne nagu slotimasina rullikuid keerutada, siis algteadmised on võimalik võrdlemisi kiiresti endale selgeks teha.

Kui alles aastakümneid tagasi oli blackjack mängu õppimiseks vaja raamat osta või kellegi poolt õpetatud saada, siis nüüd on palju rohkem variante. Sul on võimalik vaadata näiteks YouTube’i videoid või kuulata audioloenguid.

Üks keerulisemaid asju on blackjacki juures ikkagi terminoloogia. Parimkasiino.ee eksperdid on veendunud: kui sa saad endale juba põhilised terminid arusaadavaks tehtud, siis kõik ülejäänu tuleb palju kiiremini kohale.

#2: Blackjack on tõeliselt põnev

Kogu mängu dünaamika keskendub sellele, et viia põnevus maksimumini. Sul võib olla tõeliselt põnev, kui ootad seda, millal diiler pöörab kaardi ümber. Samamoodi on meeletult pingeline ootus, kas diileri käsi läheb lõhki või mitte.

Blackjack kannab endas ajatut kasiinomängude vaimu. Võrreldes tänapäevaste sädelevate slottidega on blackjackis jätkuvalt alles „see miski“, mis on läbi aegade inimesi hasartmängude juurde aina tagasi toonud.

Põnevust aitavad aga praegusel ajal veelgi kõrgemal hoida ohtrad variatsioonid, mis on tavalisest mängust nüüdseks saadaval. Parimatest veebikasiinodest leiad küllaga versioone, mis murravad tavalisi ootusi ja arusaamu blackjackist.

#3: Blackjack nõuab oskuseid

Tavalised slotimasinad ei nõua põhimõtteliselt mitte mingeid oskuseid. Iga tulemus sõltub täielikult puhtast juhusest. Juhuslikkust pole aga võimalik õppida kontrollima – sellega tagajärgedega peab lihtsalt oskama elada.

Blackjacki puhul võib aga arvestada, et siin tulevad mängu lisaks puhtale õnnele ka oskused. Kui sa kasutad oma teadmisi, siis saad teha õigel ajal õigeid panuseid, seeläbi viies maja eelise võimalikult madalale.

Loomulikult ei tähenda see, et mängijal oleks võimalik ideaalsete oskuste omamisel täielikult mängu kontrollida. Pigem tähendab vajalike teadmiste rakendamine võimalust mitte „tünga saada“.

Levinud müüdi kohaselt peab blackjacki reeglite ja süsteemide pähe õppimiseks omama erakordset mälu. Tegelikult on võimalik kõigil asjast huvitatud inimestel endale paari nädala kuni mõne kuuga juba edasijõudnute alused selgeks saada.

#4: Blackjack võimaldab turniire korraldada

Sugugi mitte kõik kasiinomängud ei sobi valatult turniiride võtmesse. Seda ei saa öelda blackjacki kohta. Kui soovid osaleda vingetel kasiino turniiridel, siis tasub endale blackjack kaardimängu alused selgeks õppida.

Maailmas on isegi arvestatav hulk professionaalseid blackjacki mängijaid. Nende igapäevane leib on sõna otseses mõttes blackjacki mängimisest pärit. Suurtes turniirides liiguvad päris korralikud rahasummad.

Turniire tehakse ka online kasiinodes. Kui mängid Eesti parimates netikasiinodes, siis saad julgelt astuda võistlustulle selle ajatu kaardimängu raames. Kusjuures nii mõnigi online kasiino korraldab isegi päriselus kaardimängude turniire, näiteks on selline kasiino Coolbet.

Turniiride auhinnad sõltuvad konkreetsest korraldajast. Enamasti on välja pandud suur auhinnapott, mis kõikide edukate osalejate vahel jagamisele läheb. Mõnikord on auhindadeks hoopiski tasuta keerutused ja muu veebikasiinos kasulik nodi.

Kuidas alustada blackjacki mängimist?

Esimene samm blackjacki oskuste poole on kaartide mõistmine. Iga üksik kaart omab selles mängus teatud väärtust. Õpi endale kõikide kaartide väärtused pähe. Veebis esimesi kordi mängides võid kasutada spikrit. Kui sa just live-kasiinos ei mängi, siis on sul aega vaikselt käike läbi mõelda.

Numbriliste kaartide puhul mängib rolli nimiväärtus. Kõik pildiga kaardid kannavad fikseeritud 10-punktilist väärtust. Äss on enamasti 11 punkti, ent võib olla ka 1 punkt. Konkreetne ässa väärtus sõltub blackjacki variatsioonist. Üldjoontes ei ole kaardi mast mingi tähendusega, v.a. mõnes haruldases eriversioonis.

Iga blackjacki sessiooni alguses jagab diiler mängijatele kaardid. Pärast kaartide jagamist tuleb aga edasi liikuda mängu keskse missiooniga: sul tuleb saada diilerist suurem punktide kogusumma. Punktisummat 21 ei tohiks ületada. Maagilise number 21 ületamisel läheb käsi lõhki.

Kas blackjackis on kasutusel üks või kaks kaardipakki? Kõik sõltub blackjack mängu variatsioonist. Kõige klassikalisemas versioonis mängid ühe kaardipakiga. Eriti aga veebiavarustest võid leida põnevaid alternatiive, kus on kasutusel kaks kaardipakki või isegi rohkem.

Millised terminid on blackjack kaardimängus kasutusel?

Terminoloogia võib blackjacki juures esialgu veidi silme eest kirjuks võtta, sest selles mängus on kasutusel palju unikaalseid termineid. Loomulikult on need vaja endale enne esimest mängu korralikult selgeks õppida. Vaid nii saad olla kindel, et ei tekki ebameeldivaid arusaamatusi mängusessiooni ajal.

  • Juurde lisamine: Soovid endale ühe kaardi juurde võtta. Inglise keeles on see hit.
  • Jagamine: Kui su kaks esimest kaarti peaksid olema ühesuguse väärtusega, näiteks soldat ja kuningas või 9 ja 9, siis saad neid kahte kätte jagada. See tähendab, et paned mängu teise võrdväärse panuse ning kahe ässa puhul antakse sulle mõlema käele vaid ainsa lisakaardi. Inglise keeles split.
  • Jäämine: Sel juhul soovid oma praeguse käe säilitada ning sa ei soovi võtta endale kaarte juurde. Tasub arvestada, et jäämine on igal juhul vaikimisi variant, kui sa oled duubeldanud või jaganud ässasid. Inglise keeles kasutatakse stand.
  • Duubeldus: Pärast seda kui sa oled endale saanud esimesed kaks kaarti, on võimalik valida duubeldamine. Lihtsalt pane mängu võrdväärne panus, misjärel saad endale lisakaardi ning käsi jääb kindlalt alles. Sul on võimalik vaid esimest kahte kaarti duubeldada; teised variandid pole võimalikud. Inglise keeles kasutatakse terminit double down.
  • Lõhki minema: Kui sa peaksid lõhki minema, siis tähendab see, et sinu kaartide summa on läinud üle 21. Samamoodi võib juhtuda diileril, see pole ainult oht, mis varitseks mängijaid. Ingliskeelne termin on bust.
  • Blackjack: Tegu on kõige oodatuma juhtumiga terves mängu nagu nimest võib arvata. Nimelt tähendab blackjack, et sinu kaks esimest kaarti on pildiga kaart või 10 ning äss. Kokku annab see 21 ning see on samasuguse lõpptulemusega kombinatsioonidest kõige parem. Eesti ja inglise keeles terminid kattuvad.

Kokkuvõte: Blackjack kui üks menukamaid kaardimänge

Kasiinomängudest on blackjack vaieldamatult üks kõige populaarsemaid mänge. Tegu on pikemat ajalugu omava kaardimänguga, mis on võitnud paljude eestlastest kasiinofännide südameid.

Võistle diileri vastu, vaadates kumb suudab enne jõuda numbrini 21 võimalikult lähedale ning seda ilma lõhki minemata. Eesti online kasiinodest pakuvad seda mängu näiteks OlyBet, Paf, Coolbet, Nutz ja SuperCasino.

Photo of author
Kirjutanud:
Viktoria Oja
Victoria on meie ekspert mänguautomaatide ja mängude valdkonnas. Tema praegune lemmikmäng on Evolution Gamingu Lightning Dice.
Kas teile meeldis see leht?
0 / 5 5.00