Uuendatud:8 ABR.. 2024

Kas sooviksid vahepeal ajas tagasi astuda? Klassikalised slotikad aitavad sul seda teha. Kui mängid igihalja temaatikaga slotimasinatel, siis viib see sind otse eelmise sajandi keskpaika – suitsuvinesse mattunud mängusaalidesse.

Tänapäeval ei pea otsima metallist ja klaasist slotimasinaid tikutulega taga. Kõikides veebikasiinodes on olemas retro kategooriasse kuuluvad slotikad. Järgnevalt hüppamegi kirevasse klassikaliste slotimasinate maailma!

Klassikalised Slotikad Ägedate Puuviljade Ja Võitudega
Klassikalised slotikad: vinge retromaailm veebikasiinodes

Mis eristab klassikalisi slotikaid teistest online mängudest?

Nüüd teeme sulle ülevaate konkreetsetest elementidest, mille poolest klassikalised slotikad eristuvad tänapäevastest videoslotikatest. Loomulikult on vahepealseid variante netikasiinodes saadaval, kuid keskeltläbi peab järgnev paika.

 • Rullikute ja ridade arv. Tavaliselt on klassikalises slotis kolm rullikut ning paar rida. Kõige minimalistlikum traditsiooniline slotikas on 3-rullikuline ühe reaga slotimasin. Just sellistel masinatel mängiti eelmisel sajandil slotimängude algusaegadel. Kui asi on juba tehnoloogiliselt väga lihtne, siis tähendab see, et võiduliinide osas on samuti slotikas askeetlik. Kõige lihtsamas versioonis ongi sul üksik võiduliin, kuhu pead saama lihtsalt kolm ühesugust sümbolit. Veebikasiinode tarkvarafirmadel on meeletult lihtne retro slotikaid luua. Mitmekihilisi võiduliine ja kombinatsioone on selliste virtuaalsetes slotimasinates ümmargune null. Püsiva austajaskonna tõttu taoliseid mänge ikkagi luuakse.
 • Ikoonid ja sümbolid. Sümbolite poolest on jällegi klassikalised slotikad lihtsakoelised. Kui uutel ja vingetel slotiautomaatidel on temaatilised, animeeritud ja lausa kuju muutvad sümbolid, siis vanaaegsetel slotikatel sellised asjad puuduvad. Staatilised ikoonid on ajatute teemadega. Peamiselt domineerivad puuviljad, kuid nende kõrval on tekkinud teisigi tänaseks klišeedeks muutunud ikoonide kogumeid. Muuhulgas võid klassikalistest slotikatest leida jokkereid, kuldseid kellasid ja number seitsmeid ehk õnnenumbreid. Tänapäevastes slotikates saab virtuaalse koodi olemasolu tõttu panna rullikutel olevaid sümboleid imetrikke tegema: kaskaadid, transformatsioonid, plahvatused… Kõik sellised efektsed lähenemised on traditsioonilistest slotikatest välja lõigatud.
 • Boonusraundide minimaalsus. Nüüdisajal räägitakse mõningate slotimängude võtmes, et terve mängu eesmärk on jõuda boonusraundi. Nimelt hakkavad alles sealt pihta tõelised võimalused megavõitude osas kuhugi jõudma hakata. Igihaljaste puuvilja slottide mängimisel ei tasu oodata mitte ühtki boonusraundi. Leidub küll hübriid variante, kus üldine temaatika on retro, ent saadaval on ikkagi mõningaid boonusraunde. Sel juhul pole enam tegu klassikalise slotikaga. Üldine konsensus on see, et tasuta keerutuste vooru olemasolu ei tee otseselt klassikalist slotikat üle piiride astuvaks. Seepärast võid päris paljudest aegumatutest slotikatest leida tasuta spinnide saamise võimalusi. Mitmetasandiline mängimine on klassikaliste slottide puhul välistatud. Juba sümbolite olemus ning võiduliinide ja rullikute arv välistab keerulisema boonusraundide süsteemi. Sellise mängukogemuse jaoks on ikkagi vaja välja otsida modernsed videoslotid.
 • Kasiinoboonuste vähesus. Vaadates tavaliste slotiboonuste peale Eesti veebikasiinodes, siis kõige rohkem spetsiifilisi slotikate boonuseid pakutakse kaasaegsetele slotikatele. Näiteks Starburst, Narcos ja Mega Moolah on saanud palju tähelepanu. Klassikalised slotikad ei pälvi sedavõrd ohtralt boonuste kampaaniaid. Pigem on mängijana võimalik neid slotikaid tasuta nautida boonusraha näol. Seda muidugi juhul kui konkreetne klassikaline slotiautomaat pole boonusraha kasutuseks välistatud. Kuigi Eestis selliseid veebikasiinosid pole, siis maailma mastaabis leidub mängusaite, mis keskenduvad retro slottidele. Sellistes online kasiinodes on võimalik saada eksklusiivseid pakkumisi ja boonuseid kitsamale retro žanrile.
 • Harv progressiivsus. Siinkohal läheb terminoloogia tihti üsna keeruliseks. Klassikaline jackpot ja progressiivne jackpot pole sama asi, mis klassikalised slotid ja modernsed slotikad. Põhimõtteliselt võib olla klassikalise ülesehitusega slotikas progressiivse jackpotiga. Reaalselt tuleb seda aga harva ette. Üldjuhul on klassikalistes slotikates peavõidud fikseeritud. Parimate sümbolite tulekul teenid endale kindla summa, mis ei muutu vastavalt kasutajate panustamisele reaalajas. Kui vaadata kõige populaarsemaid progressiivseid slotikaid, siis ükski neist pole päris tavapärane klassikaline slotikas. Need on palju keerulisema rullikute ülesehituse ning kõrgemal tasemel disainiga.
 • Populaarsus. Traditsiooniliste puuviljaslotikate populaarsus ei ole võrdväärne uusimate videoslotikatega. Kuid nende menukus on markantne sellegipoolest. Nimelt on retro slotikatel välja kujunenud väiksem, aga väga truu austajaskond. Just selle fänkonna jaoks luuaksegi siiamaani uusi retro slotimasinaid, et hoida neid põnevil ja online kasiinosid külastamas. Aga iroonia on selles, et tootjad ei tohi muutuda retromängude loomisel liialt uuendusmeelseks. Vastasel juhul hakkaksid klassikalised slotimängud meenutama liialt tänapäevaseid virtuaalseid mänguautomaate, kaotades seeläbi ära nende vanaaegse võlu. Seega on klassikalistel slotikatel väiksema mastaabiga, ent tuline populaarsus.
 • 3D graafika ja efektide puudumine. Levinud müüt on see, et klassikalised slotid näevad välja kehvema graafikaga. Tegelikult see nii pole, sest tänapäevased kvaliteetsed retro slotid võivad näha välja suurepärase graafikaga. Küsimus on pigem visuaalsete lahenduste keerukuses. Klassikaliste virtuaalsete mänguautomaatide visuaalne lahendus on lihtne. Puuduvad 3D lahendused nagu võid leida Microgamingu ja NetEnt tippslottidest. Kvaliteetsed ja ebakvaliteetsed lahendused kehtivad klassikaliste slotimasinate puhul täpselt samamoodi nagu modernsete videoslottidega. Madalam kvaliteet ei ole mitte žanri tunnus, vaid hoopiski märk kehvemast tootjafirmast.

Millised on legendaarseimad klassikalised slotikad?

 1. Break da Bank: Siin on meil suurepärane näide, kuidas tunnustatud mängutootja on loonud algelisema klassikalise slotika. Kuigi selles Microgaming mängus puuvilju ei leia, siis sellegipoolest on sinu ees laiumas ainult kolm rullikut. Ikoonideks on BAR sümbolid, mängu enda logo ja dollari märgid.
 2. Triple Diamond: IGT 3-rullikuline slotikas on kujunenud tohutuks lemmikuks isegi nende seas, kes põhiliselt tänapäevaseid videoslotikaid mängivad. Tegu võib olla klassikalise mänguga, ent sellegipoolest on võimalik endale saada muljetavaldav 1199-kordne võidusumma oma esialgsest panusest.
 3. Mega Joker: Kas teadsid, et isegi NetEnt on välja tulnud kolme rullikuga slotimasinaga, millel on vaieldamatu “Rootsi kruiisi” puuvilja slotikate hõng juures? Mega Joker on tõeline vanakooli mängumasin, millel on tõeliselt lihtne disainiskeem ning võitude süsteem. Potentsiaalsed võidud on aga särisevad!
 4. Jackpot Jester: Ahvatleva välimusega puuviljad ja punaselt läikivad seitsmed viivad sind tõelisesse mängupõrgusse selles NextGen slotiautomaadis. Isegi jackpoti ülesehitus on siin aegumatu klassika. Kui saad endale õiged sümbolid ette, siis on sul võimalus endale saada 50 000 € suurune peavõit!
 5. Double Triple Chance: Kas soovid retro slotikat, millel oleks varuks mõni tänapäevane trikk? Kui jah, siis tasub proovida slotikat Merkur’ilt, mis kannab nime Double Triple Chance. Kui saad sama sümbolit rullikutele üheksa korda korraga, siis saad respinni, mis võib viia Rewin boonusfunktsiooni esinemisele.

Kokkuvõte: Klassikalised slotid vs Modernsed slotid

Retro slotid suudavad jätkuvalt haarata endale tulihingelisi fänne. Keskmine klassikaline slotikas on kolme rulliku ning 1-3 reaga. Ikoonid ja sümbolid on puuviljade, mängu logode ja muude lihtsate piltidega. Leia Parimkasiino.ee lehelt juba täna vinge online kasiino, kus traditsioonilisi slotirullikuid keerutada!

Photo of author
Kirjutanud:
Viktoria Oja
Victoria on meie ekspert mänguautomaatide ja mängude valdkonnas. Tema praegune lemmikmäng on Evolution Gamingu Lightning Dice.
Kas teile meeldis see leht?
0 / 5 0