Uuendatud:9 ABR.. 2024

Veebikasiinode maailm muutub käsikäes tehnoloogiasektori uuendustega. Sellepärast hakatakse üha rohkem rääkima nähtusest nagu krüptokasiinod. Eestis on tegu veel lapsekingades fenomeniga, ent see hakkab 2021ndate alguses jõudsalt muutuma.

Krüptokasiinod võimaldavad sul maksta Eesti netikasiinodes Bitcoini ja teiste krüptovaluutadega. Aja jooksul on plokiahelal toimivad valuutad näidanud selget potentsiaali olla palju enamat kui lühiajaline trend. Nüüd vaatamegi lähemalt, mis toimub krüptorahade ja online kasiinode kohtumispunktis.

Mis on krüptokasiinod?

Tänapäeval tähendab krüptokasiino mõiste kahte eraldi asja. Ühest küljest võib tegu olla tavalise online kasiinoga, mis toetab vähemalt ühte krüptovaluutat. Tavaliselt on selleks krüptorahaks ikkagi bitcoin.

Teisest küljest võib aga krüptokasiino olla hoopis plokiahelal töötav veebikasiino. Sel juhul pole see enam tavaline veebikasiino, vaid kogu sisemine arhitektuur põhineb blockchain tehnoloogial.

Eesti kontekstis saame rääkida litsentseeritud kasiinode seas ainult esimese kategooria veebikasiinodest. Meil pole ühtki tegevusloaga veebikasiinot, mis töötaks eksklusiivselt plokiahela peal.

Seevastu on Eesti mängijatel ligipääs sellistele kasiinode olemas küll. Üks sellistest on Fairspin. Seal saad reaalselt katsetada mänge, mis toimivad sajaprotsendiliselt krüpto peal. Ilmselt lisandub tulevikus mõni selline kasiino MTA-s registreeritud mängusaitide sekka.

Eesti Bitcoin ja Krüptokasiinod 2024

Krüptovaluuta toega kasiinode kasutamise plussid-miinused

Kõigepealt vaatame, millised on krüptovaluutade toega kasiinodes käimise põhilised boonused. Seejärel loetleme aga olulised miinuspunktid, mida tasuks samuti selliste mängupaikade külastamisel meeles pidada.

 • Kõrgel tasemel turvalisus: Bitcoiniga kasiinos maksmisel naudid kõrgeim taseme turvalisust. Keegi ei saa sinu isiklikku maksete informatsiooni ära varastada. Kui tavaliste maksemeetodite puhul on identiteedivargus alati oht, siis krüptorahadega maksmisel seda pole. Selliste valuutadega maksmisel puduub vajadus isiklike andmete jagamise järgi. Samuti pole võimalik krüptovaluutade puhul teha tagasimakse nõudeid. Mis on juba makstud, see on igal juhul läinud.
 • Detsentraliseeritud maksed: Põhimõtteliselt pole bitcoini ega sarnaste krüptorahade puhul võimalik kellelgi otsustada, et konkreetselt sinult peaks raha ära võtma. Lisaks ei saa finantskontot külmutada. Tsentraalne kontrollorgan puudub, mistõttu omad sina isiklikult kõiki oma tehinguid ning nende käigus omanikke vahetavat raha.
 • Ajaline kokkuhoid: Kas oled tüdinenud sellest, et osa traditsioonilise makseviise võtab kasiinodes väljamakseteks lihtsalt liiga palju aega? Krüptovaluuta toega veebikasiinod annavad sulle võimaluse teha hetkega kõiki ülekandeid. Üldjoontes ei tohiks võtta ükski tehing aega bitcoini ega ethereumi puhul rohkem kui 15 minutit.
 • Olematud teenustasud: Jällegi mängib siin rolli krüptorahade detsentraliseeritus. Kui pole kedagi, kes laiemat pilti haldaks, siis ei saa ka otseselt tehingute eest teenustasu küsida. Kui üldse teenustasud tulevad teemaks, siis võid neid kohata krüptorahade vahetamisel tavalisteks valuutadeks. Sel juhul võivad tõesti vahendusportaalid sinult sümboolse summa teenustasuks nõuda.
 • Privaatsus: Kui sind häirib asjaolu, et pank saab näha sinu online kasiino sisse- ja väljamakseid, siis on krüptoraha hea mõte. Kuna see tagab täieliku privaatsuse, siis ei saa krediidiasutused meelevaldselt otsustada, kas sinu mõistlik kasiino meelelahutus võiks kuidagi mõjutada laenu saamise või muude pangaprotseduuride kõlbulikkust.
 • Palju krüptopõhiseid valuutasid: Iseenesest veebikasiinod ei pruugi üldsegi palju krüptovaluutasid toetada. Aga juba ühest piisab, et seda hiljem vahetada mõne teenusepakkuja abil täiesti teisteks krüptovaluutadeks. Niiviisi võid endale luua terve portfolio erinevatest krüptovaluutadest, sh Ethereumist, Dogecoinist, Litecoinist ja teistest altcoinidest. Näiteks saad osa veebikasiino võitudest muudesse krüptovaluutadesse teisendada ümber puhtalt pikaajaliste investeeringute tegemise eesmärgil. Pluss, neid valuutasid saab alati tagasi eurodesse konverteerida.

Aga mis pole krüptokasiinode juures nii hea…

 • Eksperimentaalne vorm: Kuigi osa krüptorahadest on end majanduslikult juba täielikult tõestanud, siis reaalsuses on ikkagi tegu eksperimentaalse valuutaga. Seepärast ei ole 100% garantiid, et kõik jääb nii nagu on. Regulatsioonid ja uued seadusandlused võivad täielikult muuta krüptovaluutadega opereerimise reaalsusest. Selle tulemusena võivad olemasolevad investeeringud ja varad kannatada saada.
 • Vähene saadavus: 2020ndate aastate jooksul lisandub Eesti veebikasiinode maastikule juurde mängusaite, mis pakuksid võimalust krüptovaluutaga sisse- ja väljamakseid teostada. Alguse asi, ent praeguse seisuga pakub krüptorahadega arveldamist ainult paar netikasiinot Eestis – TonyBet ja Kingswin.
 • Ebastabiilne: Selge on see, et krüptorahade näol pole tegu kõige stabiilsemate valuutadega, millele võiksid oma küüned taha ajada. Bitcoini, Ethereumi ja teiste krüptorahade väärtus kõigub vastavalt nõudlusele. Võid isegi avastada üleöö, et sinu krüptopõhistes varades on toimunud jahmatavad kõikumised. Seepärast ei sobi krüptorahadega mängimine neile, kes soovivad tavapärase stabiilsusega mänguraha.
 • Konverteerimine: Igal juhul pead konverteerima krüptoraha tagasi tavavaluutasse, kui soovid sellega näiteks poes maksta. Kuigi on tekkimas igasuguseid lahendusi krüptoraha argipäevaseks kasutuseks, siis ikkagi on need enamjaolt seotud täiendavate teenustasudega (kasvõi varjatud kujul). Kui sind häirib mõte teenustasudega pikitud arveldusest või sagedasest konverteerimisest, siis ei pruugi krüptokasiinode kasutamine sinu jaoks parim variant olla.

Plokiahelal töötavate kasiinode külastamise head ja vead

Järgnevalt uudistame lähemalt selliseid netikasiinosid, mis astuvad ühe sammu tavapärasest kaugemalt. Lisaks krüptovaluutade toele võivad mängusaidid pakkuda täielikult või vähemalt olulisel määral plokiahelal toimivaid portaale.

 • Täielik kontroll: Kasutajana on sul täielik kontroll ja ülevaade enda panustamise tegevusest. Tõelises krüptokasiinos saad vabalt veenduda selles, et masin genereeris sulle just konkreetse tulemuse. Kui kasutad tavalisi veebikasiinosid, siis seal selliseid võimalusi pole. Pead lihtsalt usaldama riiklike ja sõltumatuid erasektori inspektoreid ning ettevõtteid.
 • Kõrgemad RTP-määrad: Kogenud kasiinomängijad vaatavad alati järele, mis on slotika tagasimakse määr ehk RTP. Keskeltläbi leiab krüptokasiinode slotikate seast rohkem selliseid mänge, mille RTP kasvab julgelt üle 97%. See on tavakasiinodest parem, kuna neis jääb slotimängude tagasimakse protsent pigem 96% juurde.
 • Puudub järelevalve vajadus: Traditsioonilistes online kasiinodes on vaja sõltumatute organisatsioonide ja riiklike kontrollmehhanismide olemasolu. Ainult nii on võimalik kindlustada, et ükski litsentseeritud firma ega mängutootja ei prooviks nahka üle kõrvade tõmmata oma kasutajatel. Samas krüptokasiinod kaotavad ära selle vajaduse kõrgema taseme järelvalve jaoks, kuna iga kasutaja saab ise olla justkui kontrollorgan.

Nüüd aga vaatame, millised pole nii head küljed krüptokasiinode juures!

 • Tavalisi makseviise pole: Kui sa oled mängimas veebikasiinos, millel on lihtsalt krüptorahade tugi, siis saad alati kasutada ka tavalisi makseviise. Näiteks võid suvalisel hetkel otsustada, et eelistad pigem pangakaarti või e-rahakotti Bitcoini asemel. Kui aga tegu on krüptokasiinoga, siis sel juhul saadki igal juhul ainult krüptovaluutade abil oma tehinguid sooritada. Näiteks kontovaba Pay N Play kasiino funktsionaalsus pole saadaval.
 • Mängude kvaliteet on kõikuv: Provably Fair on mängutüüp, mis põhineb puhtalt plokiahelal. See tähendab, et kõik mängus toimuvad sündmused on täielikult osapooltele läbipaistvad. Samas pole selle tehnoloogia abil üles ehitatud mängud kõik suurepärase kvaliteediga. Kohati näevad mõned slotimängud välja lausa algelised, kui võrrelda neid kasiinomängude tootjate valdkonna tippudega nagu Microgaming või NetEnt. Samas on tegu miinusega, mis ajas aina vähem prominentsemaks muutub.
 • Eelarve koostamise väljakutsed: Teadupärast pole krüptorahade väärtused tavaliste valuutade osas eriliselt stabiilsed. Seetõttu võid avastada päris palju olukordi, kus pead tegelema ootamatute mängimise eelarvete muutumisega. Kui ühel hetkel on sul bitcoinis mänguraha 120 euro ning järgmisel päeval 70 eurot, siis see ei muuda asju just eriti stressivabaks.

Milliseid krüptovaluutasid võid online kasiinodes kohata?

Aeg on teha kokkuvõtteid veebikasiinode krüptovaluutade valikuvõimalustest. Järgnevast nimekirjast leiad mõningaid krüptovaluutasid, mis on saadaval mitte otseselt Eesti veebikasiinodes, vaid laiema maailma krüptokasiinodes, millel juhtub olema eestlastest kasutajate ligipääs.

1. Bitcoin (BTC)

Absoluutne inimeste lemmik on krüptomaailmas ikkagi Bitcoin. Tegu on juba legendaarse staatuse omandanud krüptovaluutaga, mis on aastate jooksul teinud läbi suuri hüppeid. Erinevalt pankadest puudub Bitcoini juures keskne juhtfiguur. Teisisõnu on kõikidel inimestel võimalik näha tehingute sisu, ent ainult konkreetse Bitcoini omanik saab seda privaatse võtme abil avada ja kasutada. Äärmise populaarsuse tõttu on Bitcoini hakanud aktsepteerima osa tavalistest veebikasiinodest.

2. Ethereum (ETH)

2015. aastal ilmavalgust näinud krüptovaluuta põhineb avatud lähtekoodiga platvormil. Seda krüptovaluutat saab kasutada mitmesuguste detsentraliseeritud rakenduste loomiseks ja jooksutamiseks. Võib julgelt öelda, et Bitcoini järel on tegu ühe olulisima krüptomaailma tegijaga ning selle valuuta tähtsus hakkab suure tõenäosusega tulevikus aina kasvama. Muidugi on krüptokasiinod haisu ninna saanud ning hakanud seda fännidele makseviisina pakkuma.

3. Litecoin (LTC)

2011. aastal paiskus krüptomaailma turule Litecoin. See oli mõeldud otsest konkurentsi pakkuma Bitcoinile. Kuigi mõte oli hea, siis Litecoini väärtus pole veel nii kõrgele tõusnud. Samal ajal on aga sellel krüptorahal reaalseid eeliseid Bitcoini ees: kiiremad ülekanded, kõrgem üksikute müntide arv ning teistsugused algoritmid. Ka seegi krüptovaluuta on pälvinud veebikasiinode tähelepanu.

4. Bitcoin Cash (BCH)

Selle krüptoraha mõistmiseks on vaja teada, mida tähendab krüptomaailmas “kahvel”. Kui krüpto kaevandajad ja arendajad ei suuda aruteludes kokkuleppele jõuda, siis luuakse põhimõtteliselt uus haru. Bitcoin Cash suurendab bloki suurust ühelt MB-lt kuni kaheksale MB-le, seeläbi lubades ühte blokki mahutada rohkem tehinguid. Nii mõnedki välismaised netikasiinod on võtnud ka Bitcoin Cash võimalike makseviiside hulka, et pakkuda krüptohuvilistele mängijatele maksimaalset kogemust.

Kuidas leida head krüptokasiinod?

Eestis pakuvad krüptovaluutadega makseid TonyBet ja Kingswin. Netiavarustest leiad aga rohkem online kasiinosid, mis pakuvad krüptorahadega maksmise tuge. Mõned neist on lausa täielikult plokiahela peal. Anname mõned soovitused, kuidas terad sõkaldest eraldada.

 • Kui palju on mänge saadaval? Mõnikord on krüptokasiinodes tunduvalt vähem mänge võrreldes tavaliste online kasiinodega. See tulenebki sellest, et nad toetavad ainult Provably Fair krüptomärgisega kasiinomänge. Eelista krüptokasiinot, kus on olemas tavapäraste tootjate usaldusväärsed mängud ning sinna kõrvale ka spetsiaalsed krüptomängud.
 • Kas turvalisuses saab kindel olla? Peaasjalikult soovitame ikkagi Parimkasiino.ee arvustustes välja toodud veebikasiinosid. Neil on kodumaine litsents, mis tähendab, et kasiinod vastavad kõrgeimatele standarditele. Veebis ringi liikudes soovitame kontrollida, et mängusait oleks SSL-krüptsiooniga, suurepäraste arvustustega ning läbipaistva taustaga.
 • Kui palju boonuseid pakutakse? Ega krüptokasiinod ei tähenda, et enam kasiinoboonuseid jahtima ei peaks. Krüptorahade võimalustega kasiinodes toimivad boonuste jagamise põhimõtted täpselt samamoodi. Kui soovid leida endale vinge netikasiino, siis võiksid kindlasti uurida, kas seal tervitusboonust pakutakse ning millised on püsikasutajatele mõeldud hüved.
 • Kas ja kust on nad litsentsi saanud? Olgu, isegi kui Eesti litsentsi pole saadaval, siis kuskil peab olema krüptokasiino endale tegevusloa saanud. Kui ühtki tegevusluba pole välja toodud, siis tee sellisest kasiinost sääred. Sel juhul võib olla tegu lihtsalt krüpto teema taha pugenud petukaubaga.
 • Kui paljusid krüptovaluutasid on toetatud? Krüptokasiinod erinevad teineteisest toetatud krüptorahade arvukuse poolest. Mõnes võivad olla ainult Bitcoin ja Ethereum saadaval, teised krüptokasiinod pakuvad aga muidki krüptovaluutasid. Seepärast uuri enne registreerumist makseviiside kohta, et teaksid koheselt, kas sinu eelistatud krüptoraha on üldse saadaval.
 • Millised on kaasnevad teenustasud? Lisatasusid ei pruugi veebikasiinos üldse olla. Aga parem on karta kui kahetseda, mistõttu tasub alati uurida, kas konkreetses kasiinos võetakse krüptorahadega deponeerimise ja väljakannete eest täiendavaid tasusid. Kui sõelale on jäänud mitu krüptokasiinot, milledest kõik võtavad vahelt, siis tee kindlaks, milline krüptokasiino kõige vähemal määral teenustasu nõuab.
 • Mida nad teevad probleemide korral? Krüptovaluutadega tegeledes võib online kasiinos tulla isegi tavapärasest rohkem küsimusi ja probleeme ette. Sel juhul peab olema klienditeenindus kõrgel tasemel. Enne krüptokasiinosse registreerumist uuri välja, kas selles portaalis on saadaval korralik kasutajatugi.
 • Kas Provably Fair mängud on saadaval? Krüptokasiinode üks suurimaid müügiargumente on plokiahelal põhinevate mängude saadavus. Osa veebikasiinodes mängijate jaoks on selliste slotikate või lauamängude olemasolu äärmiselt tähtis. Täielik läbipaistvus võtab regulaarse mängimise juurest igasugused kahtlused ja mured ära.
 • Kas krüptokasiino pakub kaheastmelist autentimist? Kaheastmeline kinnitus on saanud krüptomaailmas oluliseks standardiks. Igal ajahetkel võivad tahta anonüümsed interneti kurikaelad sinu krüptorahadele ligipääsu. Selle vastu võitlemiseks ongi vaja kaheastmelist autentimist. Lisaks oma tavalisele paroolile pead veel sisestama nutitelefoni saabunud koodi, et veebikasiino saaks tõesti veenduda sinu isikus.
 • Milliseid alternatiive krüptorahadele antakse? Sugugi mitte kõikides krüptokasiinodes pole eksklusiivselt saadaval ainult krüptovaluutad. Nii mõnelgi korral võib tekkida tunne, et tahaksid hoopis mõnda tavalist maksemeetodit kasutada. Sel juhul oleks suur pluss, kui kasiinos oleksid saadaval enim levinud krediitkaardid, e-rahakotid ja pangamaksete otselingid.

Krüptokasiinod ja võitude hoiustamine

Oletame, et said endale just kopsaka võidusumma Bitcoinides. Mida selle rahaga edasi teha? Kui sa oled alles algaja, siis pead end kindlasti viima kurssi krüptorahade hoiustamisviisidega.

Üks kõige turvalisemaid viise on hankida endale füüsilisel kujul krüptorahakott. Selle miinus on ostmise kulu, mis võib kvaliteetsemate seadmete puhul saja euro ringi jääda. Samas on see stiilne ja tipp-tasemel ohutusega.

Suur osa krüptokasiinodes mängijatest eelistab veebipõhist rahakotti. Selle pluss on madal hind või täiesti tasuta teenus. Selliseid virtuaalseid krüptorahakotte on mugav kasutada. Siiski ei pruugi need olla nii turvalised nagu füüsilised rahakotid.

Kindlasti tuleb jälgida, et sinu valitud krüptorahakoti teenus ikkagi toetaks hasartmängudega seotud sisse- ja väljamakseid. Vastasel juhul võid saada halva üllatuse osaliseks, kuna su kasutajakonto pannakse reeglite rikkumise tõttu kinni.

Krüptorahakotid võivad eksisteerida mobiiliäpi ja arvuti rakenduse näol. Sel juhul on jätkuvalt tegu turvaliste lahendustega. Alati tasub vaadata enne kasutamist järele, milliseid krüpto turvalisuse standardeid konkreetne teenusepakkuja järgib.

Osa netikasiinodes mängijatest on otsustanud alati krüptovõidud tavalisse valuutasse ümber konverteerida. Seda strateegiat kasutatakse selleks, et viia ootamatute väärtuse languste risk täieliku miinimumi.

Rohkem teenindusaegu ja mänge

Photo of author
Kirjutanud:
Eerik Kask
Kas teile meeldis see leht?
0 / 5 5.00