Uuendatud:8 ABR.. 2024

Eestis on rulett saavutanud sajaprotsendiliselt koha kõige menukamate kasiinomängude seas. Pokkeri ja blackjacki kõrval on rulett saanud eksklusiivsete kasiinoelamuste sümboliks nii uute kui vanade mängijate seas.

Tegu on aga pika ajaloo ning paljusid nüansse kandva mänguga, mistõttu tasub end kurssi viia mängu versioonide, reeglite ja võimalike boonustega. Sukeldu koos meiega ruleti saladuste sügavikesse ja naase online kasiinosse värskete teadmistega!

Rulett on mäng, mida leidub kõikides Eesti netikasiinodes
Rulett on saadaval pea kõikides Eesti veebikasiinodes

Mis on rulett ja kuidas seda mängida?

Rulett on kasiinomäng, mis sai alguse juba 18. sajandil. Kuigi iga kasiinomängu puhul leidub vastakaid arvamusi päritolu kohta, siis ruleti puhul on Prantsusmaalt alguse saamine üsna levinud fakt.

Selle mängu täielik fookus on ruletirattal ja -kuulil. Ühte pidi pannakse keerlema ruletiratas ning teist pidi hakkab liikuma ruletikuul. Nende kahe koosmõjul jääb kuhugi kuulike pidama. Iga mängija teebki eelnevalt panuse, kuhu kuul jääb.

Ruletikuuli juhuslik teekond määrab selles mängus iga mängija saatuse. Sellepärast ongi rulett sedavõrd palju populaarsust pälvinud üle terve maailma. Inimestele meeldib anda enda õnne täielikult loodusliku juhuslikkuse meelevalda.

Oluline on märgata, et tänaseks pole enam alles ainult ühte ruletimängu versiooni. Kolm suurimat varianti on Ameerika, Prantsuse ja Euroopa rulett. Igal mängul on omad eripärad, kuid kõige suurem vahe ongi Ameerika ja Euroopa ruleti vahel.

Euroopa ja Ameerika ruleti eripärad

Tasub arvestada, et Euroopa ja Ameerika rulett on üldiste reeglite osas täpselt samasugused. Kui lähed ühe mängu pealt teisele üle, siis reaalsuses ei pea sa mitte ühtki uut reeglit selgeks õppima.

Selle asemel on hoopis erinevus nullide arvus ruletikettal. Ameerika versioonis on kokku kaks nulli, kuid Euroopa variatsioonis on hoopiski üksainus null. Arvestades, et makstavad summad ei erine, pakub Euroopa rulett paremaid šansse raha säilitamiseks.

Ameerika versioonis kaotab inimene rohkem raha. Keskeltläbi on Ameerika ruleti maja eelis 5,3 protsenti ning Euroopa ruletis hoopiski 2,7 protsenti. See tähendab, et näiteks tuhande euro puhul kaotab mängija keskmiselt Euroopa ruleti puhul 27 eurot ning Ameerika ruletis hoopiski 53 eurot.

Ruletimängu põhilised reeglid

Iga ruletimäng algab panuste tegemise vooruga. Selle käigus peavad kõik mängijad tegema panuse valitud numbrile, värvile või numbrite kombinatsioonile. Samuti on võimalik teha panuseid paaritule või paaris arvule.

Ruletimängu juhtiv diiler paneb ratta keerlema ning seejärel paneb ruletikuulikese täiesti vastupidises suunas keerlema. Seejärel peavad kõik mängijad hinge kinni hoides ootama, mil ruletikuul lõpuks kuhugi pidama jääb.

Kui ruletikuul on lõpuks kuhugi püsivalt paigale jäänud, siis seejärel ongi selge, millised numbrid, värvid ja kombinatsioonid võidu tõid. Võitjatele antakse teenitud rahasummad kätte ning mäng võib uuesti hoogsalt pihta hakata.

Kas ruleti strateegiad on olemas?

Kõik algajad ruletimängijad küsivad alati ühest suust: kuidas on võimalik strateegiliselt oma ruleti mängimise võiduvõimalusi tõsta? Aus vastus on aga see, et maja eelist pole võimalik mitte kunagi muuta.

Ruleti puhul on maja eelis juba kogu mängu struktuuri sisse kirjutatud. Selle muutmiseks pole võimalik kasutada strateegiat, vaid vaja oleks hoopiski reeglid kirjutada teistsuguseks või muuta ruletiratta olemust.

Küll aga kasutatakse aeg-ajalt erinevaid ruletimängu matemaatilisi strateegiaid, millede eesmärk on muuta selle kasiinomängu võitmise tõenäosusi. Kuigi katsetatud on läbi aegade erinevaid lähenemisi, siis ükski neist ei garanteeri võitu.

Pigem tekkib selliste matemaatiliste strateegiate puhul põhjuslikkus vs korrelatsioon vastuolu. Kui sa isegi võidad järjest ühte strateegiat kasutades, siis ei pruugi su võit sugugi tulla strateegiast endast, vaid hoopiski vaatamata strateegia kasutamisele.

Kui üldse strateegiline mõtlemine rolli mängib, siis on see ikkagi ruletimängu versiooni valimise võtmes. Saad enda jooksvat kaotamise kulu vähendada, kui eelistad Euroopa ruletti Ameerika ruleti ees. Lihtsalt maja eelis on madalam.

Rulett ja kasiino boonused

Ruletti mängides on võimalik paljudest Eesti online kasiinodest saada endale mõnusaid preemiaid kasiino boonuste näol. Oma esimese boonuse võid saada juba kasutaja registreerimise järgselt. Proovi selliseid veebikasiinosid nagu Ninja Casino, Betsafe ja Paf. Muide, meilt leiad teistegi kasiinode arvustusi!

Tervitusboonus annab tavaliselt võimaluse saada sissemakse pealt boonusraha. Omakorda saad seda raha kasutada ruleti mängimiseks. Kui soovid mängida live-kasiino ruletti, siis pead üle kontrollima, kas see on ikka toetatud boonuse reeglite poolt.

Samas ei tasu meelt heita, kui live-diileriga mängud on välistatud. Nimelt pakuvad nii mõnedki netikasiinod eraldiseisvat live-kasiino boonust. Seegi on tavaliselt sissemakse pealt antud boonusraha vormis, mis tähendab, et saad pärast oma deposiiti rohkem ruletti nautida.

Otse loomulikult ei aita sind tasuta keerutuste pakkumised. Küll aga võid kasuta lõigata cashback stiilis boonustest. Sellised boonused maksavad sulle oma kogukaotuste pealt teatud summa ulatuses raha tagasi. Seda saad uuesti ruleti jaoks kasutada.

Parimates veebikasiinodes on aeg-ajalt korraldatud promotsioone, mis on just nimelt suunatud teatud kasiinomängude fännidele. Selliste kampaaniate raames võib olla fookus ruletimängijatel, mistõttu tasub oma silmad lahti hoida ja jälgida Parimkasiino.ee portaalis ülevaateid põnevate boonuspakkumistest.

Live-kasiino rulett Eesti netikasiinodes

Kas oled kursis live-kasiino poolt pakutavate võimalustega? Tegu on veebikasiino sektsiooniga, kus tegutsevad reaalsed diilerid, keda kantakse mängijatele stuudiotest üle. Saad ruletti mängida sõna otseses mõttes reaalajas koos päris diileriga.

Live-kasiino ruletis pole teistsuguseid reegleid võrreldes tavapäraste online kasiino ruletimängudega. Taaskord kehtib Euroopa ja Ameerika variatsioonide erinevus. Küll aga tasub jälgida live-kasiino virtuaalsete laudade minimaalsed ja maksimaalseid panuseid.

Minimaalsed summad sõltuvad sellest, kas konkreetne live-diileriga laud on suunatud igapäevastele mängijatele või hoopiski high roller’itele. Viimasel juhul võivad minimaalsed panused kerkida ehmatavalt kõrgeks.

Live-diileriga mängudest on saadaval Evolutioni poolt toodetav Speed Roulette. Selles mängus võtavad mänguvoorud aega kuni 50% vähem võrreldes mängu tavapärase versiooniga. Põhimõtteliselt on kahe ruletiratta keerutuse vahel ainult 25 sekundit.

Panuseid saab panna juba ruletiratta keerutamise ajal. Just sellest väiksest erinevusest ongi kogu mängu kiire iseloom alguse saanud. Mängus kasutatakse erinevaid kaameranurki, et asja veelgi kaasahaaravamaks ja põnevamaks kõikidele mängijatele teha.

Double Ball Roulette

Sama mängukompanii Evolution on tulnud välja eriti põneva live-kasiino ruleti lahendusega, mis kannab nime Double Ball Roulette. See innovatiivne mäng kätkeb endas ühe ruletiratta keerutuse ajal kahe kuuli liikumist.

See tähendab, et ühe keerutusega kaasneb kaks erinevat võidunumbrit. Nad on isegi kahe kuuliga ruletiseadme ära patenteerinud, mis näitab, et tegu on keskmisest uuenduslikuma mänguga.

Mängijana on see tõeliselt vinge lahendus, kuna sul on võimalik saada sagedamini võite. Kui sind on hakanud tavaline rulett juba ära tüütama, siis Double Ball Roulette võib olla kõige parem lahendus uudse põnevuse sütitamiseks.

Kokkuvõte: Rulett Eesti online kasiinodes

Legendaarne rulett toob igal aastal palju mängijad Eesti veebikasiinodesse. Klassikaline kasiinomäng põhineb täielikult puhtal juhuslikkusel, mistõttu pole võimalik oma võitmise tõenäosuste kasvatamiseks geniaalseid strateegiaid kasutada.

Samas on ruletist saadaval veebis mitmesuguseid versioone, millede katsetamisega saad asju võimalikult põnevana hoida. Lisaks eelnevale on saadaval live-kasiino ruleti versioonid, mis annavad võimaluse päris diileriga ruletti mängida sõltumata kellaajast ja asukohast.

Photo of author
Kirjutanud:
Viktoria Oja
Victoria on meie ekspert mänguautomaatide ja mängude valdkonnas. Tema praegune lemmikmäng on Evolution Gamingu Lightning Dice.
Kas teile meeldis see leht?
0 / 5 5.00