Kasiinomängude Tootjad

Mis on iga veebikasiino vundament? Loomulikult mängud, mida nad pakuvad. Kuid 99,9% kasiinomängudest pole veebikasiinode endi poolt loodud. Neid valmistavad hoopiski kasiinomängude tootjad nagu Microgaming, NetEnt ja muud.

Uuendatud:2 ENE.. 2024

Mille poolest kasiinomängude tootjad erinevad?

Muidugi toodavad kõik kasiinotarkvara firmad mänge, ent neil on välja kujunenud omad jooned, mida järgitakse. Kõige suurem erinevus on žanrite fookuses ja live-kasiino või staatiliste mängude määratluses.

Mõned mängutootjad on peamiselt keskendunud slotikate tootmisele. Teised aga teevad live-kasiino mänge. Evolution Gaming on üks tuntumaid live-diileriga mängude tootjaid maailmas. Nad ei tee slotimänge.

Siiski on juhtivad kasiinotarkvara ettevõtted tegusad mitmel rindel. Nad toodavad korraga nii slotiautomaate kui ka laua- ja kaardimänge. Lihtsalt viimaseid tehakse kõvasti harvem, kuna need ammenduvad rutem ära.

Kui sa oled juba blackjacki, pokkeri ja ruleti põhilised variatsioonid valmis meisterdanud, siis peatselt pole enam midagi uut tulemas. Kuigi on võimalik leiutada täiesti uusi variatsioone levinud kasiinomängudest, siis seda ei saa uisapäisa teha.

Kasiinomängude tootjad
Kasiinomängude Tootjad Eesti Online Kasiinodes 2024

Mõningad kasiinomängude tootjad on tuntud temaatikate poolest. Hea näide sellest on Yggdrasil, mis juba oma nimele vastavalt on kõige rohkem tootnud viikingi ja põhjamaise mütoloogia teemalisi slotimänge.

Üldised visuaalsed nüansid võivad samuti tarkvaratootjaid iseloomustada. NetEnt on ikkagi peamiselt tuntud audiovisuaalselt paeluvate videoslotikate tootmise poolest. Seda sama ei saa öelda Amatic Industries kohta, kes loob pigem klassikalise kujundusega mänge.

Kasiinomängude tootjad – mis neid ühendab?

Nüüdisajal on kõikide mängutootjate mängud HTML5 toega. See tähendab, et saad neid mängida suvalises kaasaegses veebibrauseris. Kunagi oli sellega palju probleeme, kuna tehnilised piirangud seadsid mõningaid slotimängude fänne ohtu.

Praegusel kümnendil on põhilised slotikad ja muud kasiinomängud saadaval mobiilis ja kõikides muudes nutiseadmetes. Sul ei tohiks olla absoluutselt vahet, kas kasutad tahvelarvutit või nutitelefoni – slotirullikud kerivad samamoodi!

Lisaks sellele ühendab praeguse aja kasiinomängude tootjad keskendumine võimalikult kvaliteetse toodangu pakkumisele. Turu olukord on lihtsalt sedavõrd konkurentsirohkeks muutunud, et tühipaljast mängude tootmisest ei piisa.

Suurt rõhku pannakse tänapäevaste videoslotikate puhul 3D graafikale. Võib öelda, et mõned slotimängud on lausa omaette kunstiteosed, kuna nende visuaalne pool on sedavõrd kauniks ja kaasahaaravaks loodud.

Kui kõrvale jätta klassikalised slotikad, siis on mängijad muutunud üsna nõudlikuks kõikvõimalike boonusraundide ja -mängude osas. Praegusel ajal ei piisa sellest, et slotikal oleks Wild-sümbolid või tasuta keerutuste raund.

Kõige paremad kasiinomängude tootjad uhkeldavad hulgaliste boonusraundide ja minimängudega, mis muudavad iga mängusessiooni tõeliselt külluslikuks. Tavaliselt käivad sellega kaasas võimalused veelgi rohkem raha võita.

Millised on kõige olulisemad kasiinomängude tootjad?

Kõige tähtsamad kasiinomängude tootjad on sellised, mis on kvaliteetsed ning pakkuvad sulle asjakohaseid mänge. Kui sa oled puhtalt live-kasiino fänn, siis ei pruugi näiteks Yggdrasil erilist muljet avaldada.

Tähtsaimate tarkvarafirmade mänge tasub eelistada, kuna neil on tavaliselt saadaval eriti mahlakad kasiino boonused. Näiteks võib sind ees oodata pakkumine, milles antakse konkreetses slotikas kasutamiseks tasuta keerutused.

Nüüd avamegi sulle nimekirja kõige tähtsamatest tegijatest online kasiinode mängutootjate seast. Ehk leiad nende seast endale ka mõne täiesti uue lemmiku, kelle slotikaid või muid mänge nautima hakata.

NetEnt

Otsides absoluutseid kasiinomaailma mängutootjate tippe, ei saa sugugi kõrvale vaadata NetEntist. Tegu on ühe maailma kõige tuntuma mängutootjaga, mis sai alguse üle 20 aasta tagasi Rootsist.

Neil on kontoreid üle terve maailma, sh Maltal ja Gibraltaril. See firma on silmapaistev uuenduslike mängude, kaunite visuaalide ning vingete mängu ideede poolest. Ettevõte on võitnud paljude mängijate südameid.

Põhimõtteliselt on nad loonud mänge kõikides põhikategooriates. Siiski on nende peamine fookus mängude arvule fookuse suunates slotikad. Näiteks on nende varamust pärit Fruit Shop Megaways, Planet of the Apes ning Divine Fortune.

Kas teadsid, et nad on üks juhtivaid progressiivsete jackpotidega slotikate pakkujaid globaalsel tasandil? Mega Fortune, Hall of Gods ja Mega Fortune Dreams on suurepäraste kasvavate peavõitudega slotimängud.

Pealegi on neil mõningad slotikad, millel on uskumatult kõrged RTP-määrad. Täpsemalt on Blood Suckers raha-tagasi näitaja 98% ning slotika Devil’s Delight puhul on see hoopiski 97,6%.

Muidugi pole nad sedavõrd tunnustatuks saanud puhta juhuse tõttu. NetEnt toodab tõeliselt kõrgkvaliteetseid mänge, mis paistavad turul silma. Muuhulgas pärinevad nende varamust mängud nagu Dead or Alive, Gonzo’s Quest ja Dracula.

Uusi mänge ei tule “nagu saekaatrist”. Just see hoiabki nende kvaliteeti ja taset piisavalt kõrgel. Kuid mänge toodeta ka kord aastas, vaid igal kuul võib oodata vähemalt ühte uut maiuspala.

Usaldusväärsus on iga mängutootja olulisim valuuta. Ja seda juba NetEnt’il jätkub küllaga! Nimelt on neile andnud litsentsid paljud juhtivad kasiinomängude litsentseerijad, sh GGC, AGCC, UKGC ja MGA.

Lausa vajab mainimist, et NetEnt on eestlaste ühe lemmikslotika Starburst taga. See on olnud juba pikemat aega üks suurimaid favoriite kodumaistes veebikasiinodes. Lisaks vingetele funktsioonidele ja potentsiaalsetele võitudele rabab inimesi selle disain ning heliriba.

Kusjuures nende mängus Mega Fortune on välja antud täiesti jalustrabav jackpot. 2013. aastal sai Soome mängija endale pea 18-miljonilise peavõidu. Kui mõned võidud on elumuutvad, siis see on võit, mis võiks olla tervenisti maailma muutev, kui seda targalt kasutada.

Microgaming

Raudses esikolmikus omab kindlat kohta Microgaming, mis on sarnaselt eelmisele firmale omas valdkonnas juba pikka aega tegutsenud. Seda mängufirmat iseloomustab äärmine detailidele orienteeritus ja tasemel visuaalne esteetika.

Microgaming loodi juba 1994. aastal, muutes selle üheks pikima ajalooga netikasiinode mänguvalmistajaks. Nad alustasid oma mängudega pealetungi ajal, mil veebiavarusi hakati laiema avalikkuse jaoks alles looma.

Üks märgilisimaid hetki on Microgamingu ajaloos 1998. aasta. Sel aastal tulid nad välja oma esimese progressiivse jackpotiga slotikaga. Rullikumäng kandis nime Cash Splash ning pani aluse firma traditsioonile tulla välja vingete progressiivsete slottidega.

Samaaegselt on tegu ühe firmaga, kes liikus esimeste seas mobiilikasiino toodangusse. Juba 2000ndate teisel poolel hakkas nende mänguvaramusse lisanduma slotikaid ja muid mänge, millele sai ligi nutiseadmetega.

Kui Microgamingust rääkida, siis ei saa üle ega ümber Quickfire plavormist. Vastupidiselt levinud müüdile pole see järjekordne tarkvarafirma, vaid hoopiski platvorm, mis võimaldab nende mänge kasiinodesse lisada ja huvilisel mängida võimalikult kiiresti ja sujuvalt.

Visuaalse poole pealt on kõik tänapäevased Microgamingu mängud silmapaistvad. Erksa graafika, läbi mõeldud heli ja muusika ning jahmatavate efektidega slotikad tõestavad, kui kaugele on nüüdisajal liigutud ragisevatest puuviljamasinatest.

Sarnaselt mõnele teisele võtmetegijale kasiinomängude maastikul on nad loonud koostööprojekte Hollywoodi suurte stuudiotega. Nii ongi saanud alguse sellised slotimängud nagu Game of Thrones, Terminator 2 ning Jurassic World.

Üks kõige tuntumaid Microgamingu slotikaid on Mega Moolah, mille puhul on tegu progressiivse jackpotiga slotimasinaga. 25 võiduliiniga massiivse potentsiaaliga Aafrika teemaline slotiautomaat on üks legendaarsemaid online kasiinode mänge.

Microgamingu mängude saadavus on kodumaistes uutes veebikasiinodes suurepärasel tasemel. Vähemalt pooltest tegutsevatest netikasiinodest leiad endale meelepäraseid Microgamingu poolt toodetud slotikaid.

Tänaseks on nad loonud tunduvalt üle tuhande erineva kasiinomängu ning igal aastal lisandub neid arvestatav portsjon juurde. Arvestades firma tausta, siis poleks ime, kui just nemad tuleksid ka esimese peavoolu slotikate VR-lahendusega välja.

Playtech

Playtech asutati 1999. aastal Tartus. Jah, tegu on Eestist alguse saanud kasiinomängude tootjaga! Aastate jooksul on nad edasi liikunud ning läinud omadega mujale üle terve maailma.

Kuigi kõige tuntumad on Playtechi slotikad, siis nad on loonud ka muudesse žanridesse kuuluvaid mänge. Muuhulgas on nad välja tulnud bingo, lauamängude, pokkeri ning erinevate kaardimängudega. Samuti on nad spordiennustusi arendanud.

2004. aasta oli üsna märgiline antud firma jaoks, kuna siis lõid nad iPoker võrgustiku. See on pokkerimängijate üks meelistooteid, sest see võimaldab veebikasiinodel kergesti lisada pokkeritarkvara oma kodulehele.

Läbi aegade on nad teinud mitmesuguseid strateegilisi lükkeid, omandades väiksemaid firmasid ning seeläbi tõustes aina kõrgemale. 2012. aastal tegid nad tõelise hüppe, minnes omadega Londoni Börsile.

Vabalt on Playtechi poolt loodud Number 1 mäng Age of the Gods slotikas. See 95,02% RTP määraga progressiivse slotimasin on saanud paljude mängufännide lemmikuks. Tegu on Vana-Kreeka müütide teemalise slotimänguga.

Gladiator slotikas on teine oluline mäng. Arvasid õigesti, kui pakkusid, et tegu on Russell Crowe’ga filmi “tõlge slotikeelde”. Selles mängus on mõnusad boonused ning isegi progressiivne peavõit, et asju veelgi vingemaks muuta.

Justice League on virtuaalne slotimasin, mis on loodud koostöös firmaga DC Comics. See mäng võimaldab astuda koomiksitegelaste vägevasse maailma. RTP-määr on 96,33% ning peavõitudena on saadaval Mini, Minor, Major ja Grand.

Novomatic

Novomatic on huvitava ajalooga, kuna firma ise loodi juba 80ndatel aastatel Austria rikkuri poolt. Nad alustasid juba füüsilise asukohaga kasiinodes ning liikusid alles hiljem virtuaalkasiinode rüppe edasi.

Ühestki rongist nad maha pole jäänud – praegusel ajal on nad täiesti esinduslike ja tuntud mängude tootjad. Tegu on n-ö multitootjaga ehk nad ei keskendu ainult ühele mängude žanrile. Läbi aegade on nad loonud nii spordiennustustooteid kui lauamänge.

Kuigi nad on suutnud end tõestada paljudes erinevates mängukategooriates, siis kõige erakordsemad on nad siiski kvaliteetsete videoslotikate loomises. Just need mängud on neile välja teeninud koha Parimkasiino.ee mängutootjate nimekirjas.

Arvatavasti kõige kuulsam Novomaticu slotikas on Book of Ra. Tegu on Vana-Egiptuse temaatikaga slotimänguga, millest on aja möödudes aina uusi versioone välja paisatud. Eesti veebikasiinodes on see hästi esindatud mäng.

Book of Ra teeb eriliseks see, et võid saada oma esialgsest panusest 5000x summa. Samuti on selles mängus olemas laienevad scatterid ning tasuta keerutuste raund, muutes selle täiesti eeskujulikuks tänapäevaseks slotimänguks.

Üldiselt on nende videoslotikad kõrgel tasemel. Kuigi aususe huvides peab mainima, et need ei jõua sellisele kirkale graafika tasemele nagu Microgaming või NetEnt. Siiski on need endale lojaalse mängijaskonna leidnud.

Kaks populaarset Novomaticu videoslotikat on Dolphin’s Pearl Deluxe ja Apollo: God of the Sun. Kuigi need pole ülemäära keeruka ülesehituse ja jahmatava visuaaliga slotid, siis neid võib siiski lugeda slotimaailma kuldvaramu osaks.

Läbi aegade on nad toonud mitmeid füüsiliste kasiinode slotimänge üle virtuaalruumi. Suurepärane näide sellest on Sizzling Hot. Klassikaline puuviljaslotikas on pealtnäha imelihtne, ent seal on siiski olemas scatter-sümbol ning isegi võidu duubeldamise Gamble-Funktsioon.

Evolution (Gaming)

Live-kasiino turul on Evolution Gaming absoluutne tipp. Kui jutuks on kasiinomängude tootjad, millel on vähe tõsiseid konkurente oma nišis, siis Evolution on õige valik. Muidugi on teisedki tootjad tulnud välja suurepäraste live-mängudega, kuid tervikuna on Evolution ideaalne.

Kõigepealt on neil saadaval klassikalised kasiinomängud live-kasiino versioonidena, sh rulett, blackjack, bakaraa ja pokker. Lisaks on neil olemas eriversioonid klassikalistest mängudest, näiteks Speed Roulette.

Mängude kollektsiooni krooniks on telemängudest inspireeritud tooted, mis pakuvad veelgi vingeid ja glamuurseid hetki live-diilerite seltsis. Nõnda on sul võimalik panustada raha sellistes mängudes nagu Dream Catcher ja Monopoly Live.

Live-mängude tootjad on enamat kui “tarkvara valmis ja edasi”-tüüpi ettevõtted. Nad on reaalsuses püsivad teenusepakkujad, kuna iga üksik sessioon nõuab inimese kohalolekut, stuudio toimimist jne.

Ja selle lati on nad kõrgele tõstnud! Tavaliselt kirjeldatakse Evolutioni live-kasiino mänge sujuva, glamuurse ja säravana. Diilerid on professionaalsed, sõbralikud ja alati usaldusväärse olemisega. Mängijana on end kerge hästi tunda ja vabalt võtta.

Pealegi on nende live-kasiino toodetes alati sees kommunikatsiooni arendamise võimalus. Saad tšättida diileriga ja seeläbi tunda keskmisest virtuaalkasiino kogemusest hulganisti sotsiaalsemat elamust.

Otseülekannete puhul on tehniline pool meeletult tähtis. Evolutioni stuudiod on varustatud tipptasemel tehnikaga, mis võimaldab teha terava ja katkestusevaba pildiga voogedastust. Pead lihtsalt veenduma, et sinu enda netiühendus piisavalt hea oleks.

Laudade ja miinimumpanuste osas on selle firma mängudes piisavalt vaheldusrikkust. Kui peaksid olema rohkem high roller, siis saad vabalt leida endale sobivad lauad. Peale selle on neil olemas VIP lauad, kui peaksid soovima kindlate inimestega virtuaalse laua taga mõnusalt mängida.

Milliseid innovatsioone võib tulevikus mängutootjatelt oodata?

Online kasiinode tarkvara on teema, mis on pidevas muutumises. Kui võrrelda juba 2010. aasta toodangut ja praeguseid mänge, siis on need nagu öö ja päev. Selge on see, et tarkvaratootjad lähevad uuendustega kaasa. Parimad on aga ise innovaatilised.

Virtuaalne reaalsus (VR) on üks olulisimaid suundi, mis hakkab lähiaastatel mängude tootmises rolli mängima. Kuigi see ei pruugi koheselt peavoolukasiinodesse jõuda, siis pidevalt tekib juurde põnevaid väiksemaid VR-kasiinosid.

Teoreetiliselt on võimalik taoliste lahenduste kaudu viia end live-kasiinos sündmuste keskele või hüpata mõne videoslotika tegevustikku. Võimalusi on tõeliselt palju, nii et jääb üle vaid oodata, kas mängutootjad võtavad teemad piisavalt tõsiselt.

Oluline trend on seegi, et slotikate mängusisest mehhaanikat proovitakse teha aina põnevamaks. See tähendab, et rullikutele ilmuvad sümbolid võivad senisega võrreldes veelgi rohkem trikke korda saata.

Juba praegu on mängutootjad võistelnud selle nimel, kes suudab tulla aina üllatavamate lahendustega välja. Siiamaani on see toonud meile näiteks kleepuvad, laienevad, plahvatavad ja haihtuvad Wild-sümbolid.

Kokkuvõte: Populaarseimad kasiino mängudetootjad Eesti veebikasiinodes

Vaieldamatult kõige suuremate tegijate hulka kuuluvad Eesti netikasiinodes Microgaming, NetEnt, Novomatic ja Playtech. Live-kasiino valdkonnas on vingeimad kujud Evolution Gaming, NetEnt Live ning Ezugi.

Samas on meil terve ports teisi tootjaid, kellest ei saa mööda vaadata. Eestlastele meeldib nautida mänge, mis pärinevad Yggdrasil, Pragmatic Play, Big Time Gaming, Red Tiger ja ELK Studios poolt.

Üks viis endale Parimkasiino.ee lehelt vägevaima online kasiino leidmiseks ongi erinevate mängutootjate saadavuse kõrvutamine. Nii võid leida endale tasemel kasiino, kus nautida oma lemmiktootjate mänge.

Kas teile meeldis see leht?
0 / 5 5.00