Uuendatud:8 ABR.. 2024

Alusta oma teekonda pokkeri meisterlikkuse poole, mängus, mis nõuab oskust, strateegiat ja natuke õnne. Olgu sinu eesmärk püsida konkurentsis vabamängudes või sihtida kõrgeid panuseid konkurentsirikastes ringides, pokkeri põhireeglite mõistmine on sinu stardijooneks. See juhend jagab lahti algtõed, alates käte järjestusest kuni panustamisvoorudeni, lihtsas keeles, et saaksid kiiresti mänguga alustada.

Pokkeri aluste mõistmine

Pokker ei ole lihtsalt üks mäng, vaid kaardimängude perekond, mis jagavad panustamisreegleid ja tavaliselt (aga mitte alati) käte järjestust. Eesmärk on tihti võita pott, mis on kõigi mängijate panuste summa ühel jaotusel. Pott antakse mängijale, kellel on showdown’is kõrgeima järjestusega käsi või kes teeb panuse, mida teised ei võista.

Pokkeri reeglite tabel

Pokkeri käte järjestus

Pane tähele: allpool toodud käte järjestused kehtivad standardsete pokkeri variantide puhul nagu Texas Hold’em ja Omaha. Pea meeles, et mõned pokkeri variatsioonid võivad omada erinevaid käte järjestusi.

 • Kuninglik mastirida: Kõrgeim võimalik käsi koosneb A, K, Q, J ja 10, kõik sama masti.
 • Mastirida: Iga viis järjestikust kaarti samast mastist.
 • Nelik: Neli sama astme kaarti ja üks kõrvalkaart või ‘kicker’.
 • Maja: Kolm sama astme kaarti ja kaks kaarti teisest, sobivast astmest.
 • Mast: Suvalised viis kaarti samast mastist, mitte järjestikku.
 • Rida: Viis järjestikust kaarti erinevatest mastidest.
 • Kolmik: Kolm sama astme kaarti.
 • Kaks paari: Kaks erinevat paari.
 • Üks paar: Kaks sama astme kaarti.
 • Kõrge kaart: Kui sul pole ühtegi ülaltoodud käest, mängib kõrgeim kaart. Laadi alla Pokkeri Reeglite Tabel

Jätkame järgmiste sektsioonidega peagi, lisades samuti olulisi märksõnu ja konteksti arvesse võttes.

Pokkerimängu struktuur

Pokkerimängud jagunevad mitmeks panustamisvooruks, kõige levinum struktuur hõlmab eelpanustamist (pre-flop), floppi, pööret (turn) ja jõge (river). Mängus on rollid nagu diiler (kes jagab kaarte), väike pimepanus (esimene kohustuslik panus) ja suur pimepanus (tavaliselt topelt väiksest pimepanusest ja teine kohustuslik panus). Need positsioonid liiguvad pärast iga kätt päripäeva.

Panustamisvoorud pokkeris

Igal panustamisvoorus on mängijatel võimalus loobuda (jätta käsi), kontrollida (keelduda panustamast, säilitades õiguse hiljem panustada), panustada (asetada panus), vastata (võrduda eelneva panusega) või tõsta (suurendada praeguse panuse suurust). Strateegiline panustamine on pokkeris võtmetähtsusega, mõjutades oluliselt käe tulemust.

Populaarsed pokkeri variandid

 • Texas Hold’em: Iga mängija saab kaks privaatset kaarti ja viis ühiskaarti jaotatakse nähtavalt. Parim viiekaardikombinatsioon võidab.
 • Omaha: Sarnaneb Texas Hold’emiga, kuid iga mängija alustab nelja privaatse kaardiga ja peab kasutama täpselt kahte neist.
 • Seven-Card Stud: Mängijad saavad käigus kokku seitse kaarti, kuid peavad tegema parima viiekaardikombinatsiooni.

Online ja live pokkeri erinevused

Algajatele mõeldud nõuanded

Pokkeri põhireeglite mõistmiselt tegelikes mänguolukordades rakendamisele üleminek, olgu see siis online või live, kaasneb oma väljakutsete ja peensusetega. Siin uurime online- ja live-pokkeri peamisi erinevusi, pakume algajatele näpunäiteid ja käsitleme mängu psühholoogilisi aspekte.

Online-pokkeri peensused

 • Kiirem tempo: Online-pokkerimängud liiguvad kiiresti. Harjuta seda tempot tasuta või madala panusega mängudes, et arendada oma reageerimisaega.
 • Mängude valik: Online-platvormid pakuvad laia valikut mänge ööpäevaringselt. Alusta sinu jaoks kõige tuttavama variandiga, tavaliselt Texas Hold’em, et kasvatada oma enesekindlust.
 • Tarkvara kasutamine: Tutvu pokkeritarkvaraga. See võib pakkuda statistilisi ülevaateid sinu mängust, mis aitavad strateegiat täiustada.

Live-pokkeri peensused

 • Füüsilised vihjed: Jälgi live-olukordades kehakeelt ja suulist infot. Kuigi see on keerukam oskus, võib mustrite märkamine anda sulle eelise.
 • Aeglasem mäng: Kasuta lisaaega käte vahel varasemate mängude analüüsimiseks ja tulevaste strateegiate planeerimiseks.
 • Sotsiaalne suhtlus: Suhtle teiste mängijatega. Pokker on sama palju isikutevaheline suhtlus kui kaardimäng.

Levinud algaja vead, mida vältida

 • Liiga paljude käte mängimine: Alguses piirdu tugevate kätega, et vältida keerulisi olukordi.
 • Positsiooni eiramine: Sinu lauas olev positsioon mõjutab oluliselt sinu käe tugevust. Mängi konservatiivsemalt, kui oled positsioonist väljas.

Praktiline nõuanne harjutamiseks

 • Alusta väikselt: Alusta madalamate panustega, et mõista mängu dünaamikat ilma suure kaotusestressita.
 • Vaata üle oma käed: Kasuta rakendusi või märkmikke, et üles märkida mängitud käed, eriti need, mis olid keerulised, ja vaadata neid üle, et mõista, mida oleks saanud teisiti teha.

Mängu psühholoogilised aspektid

 • Emotsionaalne kontroll: Pokker võib olla emotsionaalne ameerika mäed. Õpi säilitama rahu, sõltumata sellest, kas võidad või kaotad.
 • Enesekindlus: Usalda oma otsustusprotsessi. Enesekindlus võib mõjutada sinu mängu positiivselt, kuid ole ettevaatlik, et mitte muutuda liiga enesekindlaks.

Mängu täiustamine

Reeglite tundmine on üks asi, kuid nende efektiivne rakendamine on see, kus mäng tegelikult algab. Siin on, kuidas saad pokkeri reegleid tegelikes mänguolukordades rakendada:

 • Strateegiline agressiivsus: Tea, millal olla agressiivne, eriti soodsates positsioonides. Agressiivne mäng võib sundida vastaseid loobuma või tegema vigu.
 • Vaatlus: Jälgi tähelepanelikult oma vastaste kalduvusi. Kohanda oma mängu nende strateegiate ja potentsiaalsete nõrkuste põhjal.
 • Rahahaldus: Mängi alati oma limiitide piires. Efektiivne rahahaldus on pikas perspektiivis pokkeris edu võti.

Nende ülevaadete kaasamisega oma harjutustesse oled paremini varustatud nii pokkeri tehniliste kui ka psühholoogiliste aspektide navigeerimiseks, täiustades oma üldist strateegiat ja mängunaudingut.

Pokkerietikett: mida teha ja mida mitte teha

Nõuetekohase pokkerietiketi järgimine tagab austava ja nauditava mängukeskkonna. Ole teadlik oma käitumisest, väldi aeglase mängimist ning austage diilerit ja vastaseid. Online mängides hoia vestlus sõbralik ja mängi kiirelt.

KKK

Absoluutselt! Kõik algavad kusagilt. Madala panusega mängudes või sõpradega mängimine aitab arendada oskusi ja enesekindlust.

Jah, mainekad online-pokkeri saidid kasutavad õigluse tagamiseks RNG-sid (juhuslike numbrite generaatorid). Otsige hästi hinnatud saite koos nõuetekohase litsentsiga.

Järgmised sammud: süvendage oma pokkeristrateegiat

Mängu põhitõdedega tuttavamaks saades aitab edasijõudnute strateegiate ja teooriate uurimine oma mängu veelgi parandada. Kaaluge pokkeristrateegia raamatute lugemist, foorumites osalemist ja oma käte pidevat ülevaatamist.

Järeldus

Pokker on dünaamiline ja kaasahaarav mäng, millel on rikas strateegia ja oskuste ajalugu. Pokkeri põhireeglite ja etiketi mõistmine on suurepärane algus mängust rõõmu tundmiseks ja selles edukaks saamiseks. Pea meeles, et osavaks saamiseks on harjutamine võtmetähtsusega, nii et jätkake mängimist, õppimist ja lõbutsemist.

Photo of author
Kirjutanud:
Robert Kask
Robert on meie ajakirjanik, kui on juttu üldistest kasiino- ja panustamisalastest uudistest ning juhenditest.
Kas teile meeldis see leht?
0 / 5 5.00